• Ви знаходитесь тут:

Методична робота в ДНЗ "Підвищуємо професійний рівень педагогів"

2015-11-11

Кожного року в наш дитячий садочок поступають діти, що мають різноманітні клінічні форми порушення зору, які обумовлюють різноманітність вторинних відхилень у фізичному розвитку дітей, у формуванні орієнтації в просторі, координації рухів та ін. Тільки в цьому випадку можливе створенння в дітей узагальненого образу освоюваного простору. Один з головних напрямків роботи спеціальних ДНЗ компенсуючого типу для дітей з порушеннями зору є розвиток просторовго орієнтування та мобільності дошкільників, тому в нашому закладі відбувася спецсемінар на тему : "Особливості просторової орієнтації в дітей дошкільного віку з порушеннями зору".
/Files/images/spetssemnar/IMG_1805.JPG/Files/images/spetssemnar/IMG_1860.JPG
/Files/images/spetssemnar/IMG_1838.JPG/Files/images/spetssemnar/IMG_1850.JPG
/Files/images/spetssemnar/IMG_1876.JPG/Files/images/spetssemnar/IMG_1890.JPG
/Files/images/spetssemnar/IMG_1825.JPG/Files/images/spetssemnar/IMG_1907.JPG
/Files/images/spetssemnar/IMG_1862.JPG/Files/images/spetssemnar/IMG_1894.JPG
Просторові уявлення у дітей розвивають у різних видах діяльності: на заняттях з математики, фізичного і музичного виховання. Також просторові уявлення у дошкільників розвиваються під час режимних моментів: на ранковій гімнастиці, фізкультурних паузах, в дидактичних і рухливих іграх, під час вмивання, одягання та ін. Вся життєдіяльність дітей в дитячому садочку впливає на розвиток просторового орієнтування та мобільності.

Найбільш успішне освоєння дітьми орієнтування в просторі здійснюється в дидактичних іграх і вправах: у них діти вчаться виділяти й аналізувати різні просторові ознаки й співвідношення, одержувати інформацію про навколишній простір, із залученням всієї сенсорної сфери, тому практичним завданням для усіх вікових груп до спесемінару , було виготовлення власноруч дидактичних ігор і посібників з цього питання.
Самостйне орієнтування в просторі дітей з порушеннями зору є важливою умовою формування повноцінної особистості, включення її в соціум.
Виставка - презентація "Вихователі - дітям"
/Files/images/spetssemnar/IMG_1758.JPGГрупа №02/Files/images/spetssemnar/IMG_1777.JPGГрупа №03
/Files/images/spetssemnar/IMG_1787.JPGГрупа №04/Files/images/spetssemnar/IMG_1763.JPGГрупа №05
/Files/images/spetssemnar/IMG_1766.JPGГрупа №06/Files/images/IMG_1768.JPGГрупа №07